Przemysław Nycz, 38 lat

 

Drodzy Wyborcy, szanowni Mieszkańcy, 

 

To dzięki zaufaniu, jakim mnie obdarzacie od wielu lat, mogę jako radny realizować postulaty z którymi idę do wyborów. Nie jestem związany z żadną partią, dlatego nie będę realizował jej interesów, a tylko i wyłącznie interesy swoich wyborców. Podejmując decyzję o kandydowaniu, zawsze bowiem najpierw wsłuchuję się w Wasze głosy, przyglądam się realnym problemom i dopiero na tej podstawie tworzę priorytety zadaniowe, które w danej kadencji chcę dla Was realizować. Tak też jest tym razem, dlatego w nadchodzącej kadencji skupię się na kwestiach, które realnie zmienią jakość życia mieszkańców naszego miasta.  

 

Poprawa dostępności do usług medycznych w ramach podstawowej opieki lekarskiej dorosłych i dzieci – absolutny priorytet. 

 

Najmłodsi zasługują na bezpieczne, przyjazne i nowoczesne przedszkole po wschodniej stronie miasta. Swoisty dom dla wspaniałych wychowawców, pedagogów i dziesiątek dzieci, które dziś pierwsze edukacyjne kroki stawiają w miejscach mocno wymagających nowej infrastruktury. 

 

Przywrócimy świetność kolejnym budynkom i ulicom w ramach rewitalizacji starej części Ustki. To wizytówka, która mieszkańców i turystów przenosi do czasów, gdy w tym miejscu była osada rybacka. 


 

Bezpieczeństwo było i będzie jedną z kwestii, na które kładę nacisk. Dlatego doprowadzę do stworzenia wysokiej jakości monitoringu miejskiego. Dla dobra mieszkańców, bezpieczeństwa naszych pociech oraz turystów. 

 

Naszą przyszłością są dzieci, dlatego od zawsze wspierałem i będę wspierał wszelkie inicjatywy mające na celu zagospodarowanie czasu wolnego w ramach zajęć pozalekcyjnych, klubów sportowych i stowarzyszeń.

 

Jestem aktywnym samorządowcem, znanym z konsekwencji, oraz jasnego artykułowania własnych poglądów. Działam w interesie swoich wyborców oraz wszystkich mieszkańców Miasta Ustka. Obecnie jestem Wiceprzewodniczącym Rady Miasta oraz Przewodniczącym Społecznej Komisji Mieszkaniowej. Nie boję się trudnych tematów, dlatego pełnię też funkcję zastępcy przewodniczącego Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii. 

 

Posiadam wykształcenie turystyczne, które pozwala mi patrzeć na nasze miasto także z perspektywy atrakcyjności i dostępności turystycznej dla mieszkańców oraz turystów je odwiedzających.

 

Swoją wiedzą z tematyki historii miasta Ustka, przeplataną wieloma ciekawostkami, dzielę się aktywnie pracując jako animator oraz przewodnik wycieczek po usteckich militariach. 

 

Jestem pomysłodawcą popularnych i lubianych przez mieszkańców i osoby przyjezdne Otwartych Mistrzostw Polski w Wypłukiwaniu Bursztynu pod hasłem „Złoto Bałtyku”, które od dekady umilają pobyt turystom w Naszym pięknym mieście. 

 

Jestem także aktywnym członkiem Stowarzyszenia Turystyczno – Sportowego „Ustka”, które rok rocznie przy moim udziale, organizuje w mieście szereg imprez. W wielu z nich wykorzystuję i dzielę się pasją do kajakarstwa. Najmłodsi pokochali zabawy kajakowe cyklicznie odbywające się na terenie usteckiego OSiR-u. 

 

Jako radny, biorę też czynny udział w projektach i pracach prowadzonych przy Marszałku Województwa Pomorskiego. Ich efektem jest powstanie stanicy kajakowej na rzece Słupi oraz realizacja zadań rozwoju ścieżek rowerowych, jak trasa R-10 oraz z Ustki przez Zimowiska aż do Słupska

 

To na mój wniosek rozpoczęto rewitalizację usteckich obiektów pomilitarnych, oddając je turystom i mieszkańcom jako wyjątkową atrakcję turystyczną. 

 

Z dumą wspieram i biorę udział w  imprezach charytatywnych odbywających się na terenie Ustki.

 

Za dotychczasowe zaangażowanie, aktywność społeczną  na rzecz miasta i mieszkańców, otrzymałem wiele wyróżnień. Uhonorowano mnie między innymi Złotą Kotwicą w uznaniu aktywności w działaniach promocyjnych Ustki w kraju i zagranicą. Otrzymałem też tytuł Ambasadora Miasta Ustka w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. 

 

Zamierzam dalej aktywnie działać na rzecz miasta, przejrzyście realizując przedstawione tu własne priorytety wyborcze, jak i program Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Graczyka z ramienia którego ubiegam się o mandat radnego. Ufam ludziom z którymi na co dzień zmieniam oblicze naszego miasta i wiem, że razem z kandydatami, którzy pierwszy raz pojawili się na liście naszego komitetu, możemy wdrażać w życie dobre rozwiązania bez partyjnych wpływów i podziałów ideologicznych. 

 

Jestem mieszkańcem Ustki od urodzenia, a prywatnie oddanym mężem i kochającym tatą dwóch cudownych synków. Nie tylko swoim wyborcom, ale także moim dzieciom i żonie składam obietnicę dalszej uczciwej i lojalnej pracy na rzecz naszej społeczności. 


Z szacunkiem 
Przemysław Nycz 

 

Głosujemy: Dom Kultury w Ustce, ul. Kosynierów 19,  Ustka

OKRĘG NR 13

Obejmuje ulice:

Chopina, Jana z Kolna, Kilińskiego, Limanowskiego, Mickiewicza, Słowiańska, Żeromskiego