Paweł Basiński, 38 lat

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy

 

w latach 2014-2018 po raz pierwszy pełniłem funkcję radnego Miasta Ustka. Przyznam szczerze: nie spodziewałem się, że funkcja ta niesie ze sobą tyle nowej wiedzy i doświadczeń. Dziś mogę śmiało powiedzieć:  jestem mądrzejszy o te cztery lata i jeszcze bardziej przekonany, że warto pracować dla Ustki!

 

Startuję z Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Graczyka. To znaczy, że opowiadam się za Ustką, która się rozwija, otwiera na nowe możliwości i jest przyjazna swoim mieszkańcom.

 

Chcę aby Nasza Ustka była miasteczkiem:

- rodzin wielopokoleniowych

- atrakcyjnym do inwestowania

- przyciągającym turystów: zwłaszcza rodziny z dziećmi i ludzi aktywnych

 

W pracy radnego będę wspierał działania na rzecz zagospodarowania terenów zalewowych w sąsiedztwie rzeki Słupi. Obecnie są one niewykorzystane, a mogą stać się miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców miasta. To także dobre miejsce na organizację imprez plenerowych, gdyż w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma tam osiedli mieszkaniowych. Te działania z pewnością ożywią tę część miasta, dotychczas niezagospodarowaną.

 

Nie zapomnę także o potrzebie przebudowy ulic, która jest szczególnie pilna po stronie zachodniej naszego miasta. Przyjęty harmonogram prowadzenia modernizacji musi być realizowany rzetelnie i terminowo. Ważne jest także doświetlenie miejsc, gdzie jeszcze dziś po zmroku mieszkańcy obawiają się chodzić. Stawiając nowe lampy warto zadbać o monitoring, dzięki czemu droga do domu stanie się bezpieczna.

 

Chcę aby w Ustce zachodniej pojawiło się więcej placów zabaw. Kolorowych i bezpiecznych miejsc, dzięki którym spacery z dziećmi będą przyjemniejsze i ciekawsze. Place powinny powstawać także z myślą o starszych dzieciach, być dla nich inspirującym miejscem do aktywnego spędzania czasu – konkurencją dla komputera i telefonu.

 

Jako sportowiec stawiam na komunikację rowerową – poruszanie się po Ustce rowerem musi być jednak komfortowe i bezpieczne. Na pewno zapewni to łącznik części zachodniej i wschodniej, jakim będzie droga rowerowa R-10. Będę wspierał działania, które doprowadzą do jej powstania.

 

Chcę aby wzdłuż plaży zachodniej powstała drewniana promenada spacerowa. Nie jestem zwolennikiem powielania tu infrastruktury, którą widzimy na plaży wschodniej. Ale będę zabiegał powstał tu obiekt, który nas wyróżni i uatrakcyjni.

 

Wierzę, że powyższe zamierzenia można zrealizować. Praca w Radzie Miasta to praca zespołowa. Jestem nastwiony na współpracę i szukanie wspólnych rozwiązań    - wszystkie one muszą jednak służyć rozwojowi Ustki i mieć „zieloną kartę” od mieszkańców miasta.

 

W Ustce mieszkam od urodzenia. Tutaj poznałem moją żonę, z którą wychowujemy dwójkę wspaniałych dzieci. 

 

Jestem człowiekiem otwartym i towarzyskim. Jako przedsiębiorca wiem, co znaczy ciężka praca i samodzielność w działaniu. Jako sportowiec nie boję się nowych wyzwań, pokonywania słabości i wyznaczania sobie nowych celów. To wszystko oraz zdobyte w pierwszej kadencji radnego doświadczenie sprawią, że będę w Państwa imieniu pracował nad tym, by Ustka była przyjazna dla swoich mieszkańców i ciekawa dla odwiedzających nas turystów. Jestem przekonany, że Ustka ma już dziś silne fundamenty, na których może się prężnie rozwijać.

 

Cała naprzód Ustko!

Paweł Basiński

 

Dziękuję jeśli obdarzycie mnie Państwo zaufaniem.

Zachęcam do wzięcia udziału w głosowaniu w dniu 21 października 2018 r.

Głosujemy: Miejskie Przedszkole nr 3, ul. Polna 12, Ustka

OKRĘG NR 3

Obejmuje ulice:

Darłowska od nr 1 do 18, Nad Słupią, Polna, Rzeczna, 11 Listopada