Krystyna Barbara Ginter, 59 lat

 

Ustka jest moim miejscem zamieszkania od urodzenia. Ukończyłam studia na Politechnice Szczecińskiej Wydział Budownictwa i Architektury.

Swoje wykształcenie rozszerzyłam o podyplomowe studia z zakresu rzeczoznawstwa majątkowego. Doświadczenie zdobyte w trakcie prowadzenia różnych inwestycji budowlanych, jak i  pracy rzeczoznawcy majątkowego, wpłynęło na mój udział w pracach  związanych z gospodarką nieruchomościami wielu samorządów: Gdyni, Świnoujścia,Gminy Ustka, Gminy Gniewino, Gminy Choczewo, Gminy Słupsk, Gminy Kobylnica, także Miasta Ustka.

Poza pracą moją pasją jest sport. Realizuję ją w wymiarze międzynarodowym. Od wielu lat jestem związana z żeglarstwem regatowym. Byłam współorganizatorem żeglarskich Mistrzostw Świata MicroCup 2003. To z Ustki, spod ręki mego męża Eugeniusza Gintera, w świat wyruszyła armada jachtów klasy MICRO, na  których załogi zdobyły 11 razy Mistrzostwo Świata. Obecnie wraz z mężem aktywnie uczestniczymy w morskich regatach rangi Mistrzostw Świata i Mistrzostw Polski.

Współuczestniczę w pracach związanych z projektem budowy Centrum Szkolenia Morskiego Ziemi Słupskiej .

Szanowni Państwo!

W najbliższych latach w Ustce muszą być przeprowadzone inwestycje, które będą miały wpływ na przyszłość naszego miasta. Obdarci z przemysłu, który to przeniesiony został do stref ekonomicznych Słupska, musimy znaleźć formułę, która sprawi, że nasze miasto i nasi mieszkańcy nie zostaną zepchnięci na margines regionu. Naszym przemysłem stała się szeroko rozumiana turystyka, na równi z szeroko pojętym rybołówstwem. Nasz  przemysł stoczniowy istnieje jedynie w stanie marginalnym.

Zaproponowana koncepcja budowy portu to dla nas wielka szansa:

  • stworzenia podstawy do rozwoju gospodarczego zachodniej strony miasta, nie tylko w zakresie usług turystycznych, żeglarskich, ale i stworzenia nowych miejsc pracy, opartych o nowy sposób zagospodarowania przestrzennego,
  • stworzenie bezpiecznego portu dla małych jednostek pływających i połączenia go z już istniejącymi turystycznymi szlakami wodnymi (obecnie Ustka na mapie w tej dziedzinie jest białą plamą),
  • stworzenie ośrodka szkoleniowego w zakresie żeglarstwa i ratownictwa morskiego, nie tylko dla naszych dzieci, ale także dla dzieci z sąsiednich gmin,
  • zagospodarowanie wybrzeża pomiędzy pierwszym a drugim falochronem (budowa promenady oraz zaplecza parkingowego).

 

Szanowni Państwo!

Rozumiem i popieram wszelkie inicjatywy związane z polepszeniem warunków życia w Ustce. Znam, z racji wykonywanego zawodu, problemy i potrzeby  infrastrukturalne, kulturalne oraz społeczne miasta. Część zadań wynika z programów inwestycyjnych przyjętych przez Urząd Miasta. Ale oprócz rzeczy oczywistych do zrobienia (naprawy ulic, chodników, wprowadzenia ławeczek itp.) jako mieszkanka chcę, by moje marzenia o Ustce stały się rzeczywistością.

A moje marzenia to Ustka jako bezpieczny port dla rybaków, dla małych jednostek pływających, dla międzynarodowej braci żeglarskiej. Port, który w naszych dzieciach wzbudzi marzenia i pozwoli na ich realizację. Zróbmy wszystko, aby Ustka była miejscem dla młodego pokolenia i miejscem realizacji jego ambicji.

 

Mili Państwo, pozwólcie na realizację marzeń nas wszystkich!

Krystyna Ginter – Komitet Wyborczy Wyborców  Jacka Graczyka.

Głosujemy: Dom Kultury w Ustce, ul. Kosynierów 19,  Ustka

OKRĘG NR 14

Obejmuje ulice:

Kopernika od nr 1 do 18 i nr 20, Marszałka Piłsudskiego, Plac Wolności, Pogodna, Spokojna